تبلیغات
عشق گرافیک - امام علی نقی
درباره وبلاگ

آرشیو وبلاگ
نویسندگان
موضوعات
لینک دوستان
آمار وبلاگ
  • بازدیدهای امروز :
  • بازدیدهای دیروز :
  • كل بازدیدها :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تبلیغات
بسمه تعالی


متوكل خلیفه ظالم عباسی بود كه از اقتدار امام هادی علیه السلام نگران بود. شخصی نزد او رفت و درباره امام هادی علیه السلام چینی كرد كه در منزل او اسلحه و نامه های حمایت شیعیان قم وجود دارد و می خواهد بر علیه حكومت قیام كند. متوكل گروهی ترك را به منزل او فرستاد، آنها به خانه امام علیه السلام حمله كردند اما چیزی نیافتند ومشاهده كردند كه حضرت در اتاقی كه فرش ندارد مشغول تلاوت قرآن است . او را با خود نزد متوكل بردند و گفتند: ما چیزی رد خانه او نیافتم و وقتی به منزل او وارد شدیم مشاهده كردیم كه بطرف قبله نشسته است قرآن می خواند. متوكل كه مشغول میگساری بود و كاسه ای از شراب در دست داشت وقتی امام علیه السلام را مشاهده كرد او را احترام و اكرام نمود و كنار خود نشاند و كاسه شرابی را كه در دست به او تعارف كرد. امام علیه السلام فرمود: به خدا قسم هرگز تا به حال شراب در گوشت و خون من وارد نشده است ، مرا از این كار معذور بدار و متوكل هم او را معذور داشت و گفت : شعری برای ما بخوان . امام علیه السلام فرمود: من شعر زیادی در حفظ ندارم . متوكل گفت : باید برای ما شعر بخوانی .
امام علیه السلام در حالی كه نزد او نشسته بود اشعاری به این مضمون خواند: بر روی قله كوهها منزل كردند و مردان مسلح از آنها پاسداری می كردند اما هیچیك از اینها نتوانست جلوی مرگ آنها را بگیرد و آنان را از گزند حوادث حفظ كند. در پایان از آن قله های بلند و كاخهای مستحكم به درون قبر كشیده شدند. ندا دهنده ای پس از دفن آنها فریاد زد كجا رفت آن زینتها، دستبندها و شكوه و جلال ؟ كجایند آن چهره های پرورده نعمتها كه از روی ناز و نخوت در پس پرده های زیبا خود را از مردم مخفی نگاه می داشتند؟ عاقبت قبر آنها را رسوا ساخت و چهره های ناز پرورده جولانگاه كرمهای زمین شد. مدتی طولانی از دنیا خوردند و آشامیدند اما از آن همه خوردن ، خود خوراك حشرات زمین شدند. متوكل كه این اشعار تكان دهنده را از امام هادی علیه السلام شنید بسیار متاثر شد و گریه كرد به گونه ای كه ریش او از اشك چشمانش تر شد و اهل مجلس همه گریه كردند. آنگاه متوكل چهار هزار دینار به امام داد و با احترام به منزلش فرستاد.

برای دانلود عکس در اندازه اصلی با صلواتی برای شفای همه مریض ها روی آن کلیک کنید
  التماس دعا


طبقه بندی: امام هادی (ع)،
برچسب ها:بنر، پوستر، حضرت حجت، فلکس، کارت ویزیت، ولایت، حضرت، طراحی، طرح مذهبی، خوشنویسی، خطاطی، مبعث، ولادت حضرت عباس، ولادت حضرت علی اکبر، ولادت امام حسین، اعیاد شعبانیه، امام سجاد، میلاد حضرت عباس، یل حیدر، حضرت ابوالفضل، امام زمان، مهدی صاحب الزمان، اباصالح، آقام، عشق، پوستر حضرت مهدی، بنر حضرت مهدی، بنر امام زمان، بنر حجت بن الحسن، پوستر امام زمان، زیارت، زیارت آل یاسین، آل یاسین، بنر آل یاسین، سال نو، سال نود و یک، سال91، بنر سال، عشق گرافیک، گرافیک، امام هادی، هادی، امام علی نقی، شهادت، شهادت امام هادی،
ارسال توسط علیرضا وحدت | تاریخ : دوشنبه 1 خرداد 1391 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
صفحات دیگر